Walcz, Zwyciężaj, Gdańsk

 

Akcja społeczna "Walcz, Zwyciężaj, Gdańsk", organizowana przez Stowarzyszenie Trefl Pomorze to część promocji miasta Gdańsk, jako gospodarza EUROVOLLEY POLAND 2017. Impreza zgromadziła na Targu Węglowym kilkuset uczniów pomorskich szkół, którzy w siatkarskim challengu rywalizowali o miano "Szkoły Siatkarskiej Młodzieży".

Siatkarski piknik promujący Miasto Gdańsk jako Miasto-Gospodarza EUROVOLLEY POLAND 2017 skierowany był przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Wzięło w nim udział kilkaset uczniów z pomorskich szkół.  Piknik połączony był z akcją społeczną „Walcz, Zwyciężaj, Gdańsk”  Imprezę rozpoczęła się „serwowaniem” niezwykłej  piłki do siatkówki. Ogromna piłka o średnicy 5 metrów „przeturlana” została ulicą Długą na Targ Węglowy, a młodych adeptów siatkówki wspierali w tym Piotr Nowakowski i Piotr Gacek.

Przez kilka godzin uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa pomorskiego rywalizowali w tzw. „Challengu Szkół“ o  tytuł „Szkoły Siatkarskiej Młodzieży“, wygrać można było m.in. zaproszenia na mecze siatkarskiego czempionatu w ERGO ARENIE, oraz nagrody rzeczowe. Dodatkową atrakcją dla uczniów była możliwość otrzymania autografów i zrobienia zdjęć ze znanymi sportowcami i aktorami.

Mistrzostwa Europy w siatkówce w Gdańsku rozpoczną się 24 sierpnia. Tego dnia w ERGO ARENIE zmierzą się reprezentacje Estonii i Finlandii. Biało-czerwoni 26 sierpnia spotkają się z Finlandią, dwa dni później ich rywalem będzie Estonia.