Klub Trefl Gdańsk SA

Szkolenie młodzieży w klubie Trefl Gdańsk SA odbywa się nieprzerwanie od sezonu 2007/2008. Udało nam się wypracować efektywną piramidę szkolenia, co sprawia, że nasz klub jest obecnie najlepiej funkcjonującym ośrodkiem siatkarskim w województwie pomorskim. Ponadto jako jedyny profesjonalny klub na Pomorzu prowadzimy szkolenie z zakresu mini siatkówki chłopców.

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2009/2010 Klub Trefl Gdańsk zawarł współpracę z placówkami edukacyjnymi: XXI Sportowym Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespołem Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 33. Dzięki temu powstały gdańskie Szkoły Mistrzostwa Sportowego, prowadzące specjalistyczne szkolenie siatkarskie. Dzięki szkoleniu na wysokim poziomie, nasi zawodnicy od lat otrzymują powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Gdański SMS zrzesza dwie placówki: Szkoła Mistrzostwa Sportowego nr 3 (gimnazjum) i Szkoła Mistrzostwa Sportowego nr 2 (liceum). SMS nr 2 i 3 działają pod sloganem : Szkolimy i uczymy siatkarzy.

Szkoły prowadzą specjalistyczne szkolenie sportowe w dyscyplinie piłki siatkowej oraz umożliwiają indywidualne podejście pedagogiczne i opiekuńcze do każdego ucznia. Stwarza to uczniom optymalne warunki, umożliwiające łączenie zajęć sportowych z zajęciami dydaktycznymi, co pozwala osiągać uczniom wysokie wyniki w nauce i w sporcie. Wykwalifikowana i doświadczona kadra trenerska gwarantuje fachową opiekę oraz umożliwia pozyskiwanie umiejętności siatkarskich na wysokim poziomie.

Najważniejsze osiągnięcia:

- złoty (2013) i brązowy (2014) medal oraz IV miejsce (2015) w rozgrywkach Młodej Ligi,
- wicemistrzostwo Polski juniorów (2015) oraz IV (2010), V (2014), IV (2009) i VII miejsce (2012)
- wicemistrzostwo Polski młodzików (2015)
- rokrocznie zdobywane tytuły mistrza województwa we wszystkich kategoriach
- liczne sukcesy w rozgrywkach SOS, gimnazjady i licealiady