Wizyta w szpitalu

 

22 litopada 2011 roku był wielki dzień w Klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej przy ul. Dębinki 7 w Gdańsku. Nasze dwie drużyny LOTOS Trefl Gdańsk i Trefl Sopot odwiedziły najmłodszych pacjentów, co spotkało się z wielką aprobatą rodziców, personelu medycznego i oczywiście samych pacjentów. Sportowcy w rewelacyjny sposób zaaklimatyzowali się w towarzystwie dzieci. Nie obyło się od wesołych krzyków i oklasków. Małe pociechy były wniebowzięte podczas rozdawania prezentów, a było ich bardzo dużo.

Oprócz gadżetów takich jak karty do gry, piłeczki, kalendarze były również koszulki, które są uwielbiane przez najmłodszych kibiców naszych drużyn. Miłym dodatkiem były kubki przekazane przez Dawca.pl, które będą codziennie przypominać maluchom chwile spędzone z naszymi zawodnikami.  W budowaniu wesołej i pogodnej atmosfery wspomogli nas wolontariusze z Fundacji Dr Clowna. Clowny wraz z zawodnikami  zaopatrzeni w nadmuchane, kolorowe baloniki szkolili małych podopiecznych kliniki, jak robić kwiatki, żyrafy i inne niestworzone zwierzątka. Dzieci śmiały się i wiwatowały widząc naszych wysokich sportowców z czerwonymi noskami clownów i balonowymi opaskami na głowach. Zwieńczeniem odwiedzin było wręczenie oprawionej w ramę koszulki drużyny LOTOS Trefl Gdańsk wraz z podpisami ordynatorowi oddziału. Jesteśmy pewni, że ten dzień na długo zostanie w pamięci dzieci.