Aktywizujemy Pomorzan

 

Założeniem programu jest organizacja turniejów międzyszkolnych, które będą odbywać się na obszarze inwestycji firmy Gaz System SA w województwie pomorskim. Programem objęte zostały  placówki gimnazjalne. „Aktywne Pomorze” to również organizacja kursokonferencji i szkolenia z zakresu gry w koszykówkę przeznaczona dla nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół objętych programem. W programie wzięły udział 12 szkół z województwa pomorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem szkół z terenów wiejskich.

Główne cele programu to stworzenie perspektyw rozwoju młodzieży spoza aglomeracji miejskich i szerzenie idei wychowania poprzez sport.

Projekt „Aktywne Pomorze” to budowanie zaufania wśród społeczności lokalnych, a także możliwość dotarcia do grupy odbiorców inwestycji GAZ System S.A. Specjalnie dedykowane gadżety -  planszowe gry edukacyjne oraz gry pamięciowe memo, rozdawane podczas turniejów, będą nośnikiem takich wartości jak dbałość o środowisko naturalne i bezpieczeństwo energetyczne. „Aktywne Pomorze”, jako projekt skierowany do uczniów oraz ich wychowawców, to także efektywne budowanie pozytywnego wizerunku firmy w świadomości mieszkańców.

Czas trwania projektu:  Luty  2012 – Maj 2012

Odbiorcy całego projektu:

  • Kibice oraz sympatycy drużyny Trefl Sopot,
  • Sponsorzy, lokalni działacze oraz przedstawicie miasta Sopot oraz Województwa Pomorskiego,
  • Placówki, poinformowane o projekcie,
  • Uczniowie oraz opiekunowie uczniów ze szkół gimnazjalnych biorących udział w rozgrywkach,
  • Rodzicie, przyjaciele – poinformowani o projekcie oraz zaproszeni na turnieje,
  • Społeczności lokalne – informacje o projekcie przekazywane przez stronę internetową oraz lokalne media.