Konkurs Aktywne Kaszuby 2020

Piąta edycja konkursu Aktywne Kaszuby z wielkim finałem w ERGO ARENIE już 14 lutego! Stowarzyszenie Trefl Pomorze we współpracy z Treflem Gdańsk oraz Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim serdecznie zapraszają do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. 

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze wraz z Treflem Gdańsk, w ramach wspólnej inicjatywy Aktywne Kaszuby zapraszają dzieci uczące się języka kaszubskiego do udziału w piątej edycji konkursu plastycznego. W tym roku pod tytułem Historia powrotu Pomorza  do Polski. Konkurs jest realizowany w ramach obchodów ogłoszonego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie roku 2020 - Rokiem 100-lecia zaślubin Polski z morzem oraz powrotu Pomorza do Polski.

Głównym celem konkursu jest poszerzanie wiedzy o małej ojczyźnie, jak również integracja dzieci i młodzieży interesującej się swoim regionem. Organizatorzy konkursu zwracają także uwagę na propagowanie i rozwój sportu oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie uczniowie uczący się języka kaszubskiego. Prace można zaprezentować w 3 kategoriach:

           I kategoria - klasy I-III szkoły podstawowej

          II kategoria - klasy IV-VIII szkoły podstawowej 

         III kategoria - szkoły ponadpodstawowe

Szczegóły konkursu w załączonym regulaminie.

Prace należy nadsyłać do 13 STYCZNIA 2020 R. na adres Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, ul. Straganiarska 20-23, 80-387 Gdańsk. 

Organizatorzy przygotowali dla uczestników konkursu, jak co roku, nie lada wydarzenie!

Laureaci, jak i pierwsze 150 szkół, z których zostaną zgłoszone prace plastyczne, otrzymają zaproszenia dla dzieci uczących się języka kaszubskiego na mecz siatkarzy Trefla Gdańsk w Ergo Arenie w Gdańsku,  podczas którego laureatom konkursu zostaną wręczone nagrody. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas meczu siatkarzy 14 LUTEGO 2020 R.  

Uwaga  Organizatorzy, w dniu meczu 14 LUTEGO 2020  zapraszają dzieci wraz z opiekunami do aktywnego uczestnictwa w kaszubskim meczu i ogłaszają konkurs Lwi Kibice. 

Uczestników inicjatywy Aktywne Kaszuby zachęcamy do przygotowania specjalnej oprawy dla swojej grupy w ERGO ARENIE. W konkursie Lwi Kibice wybierać będziemy grupę najlepiej przygotowaną do kibicowania, tzn. przebraną, z flagami, transparentami lub innymi atrybutami kibiców. Ponadto w drugiej części konkursu nagrodzone zostaną grupy, które najciekawiej udokumentują swoje przygotowania do meczu i zaproszą innych Kaszubów do ERGO ARENY. Regulamin konkursu w załączeniu.  Na zwycięzców konkursu Lwi Kibice czeka zaproszenie do ERGO ARENY na zwiedzanie naszego obiektu z przewodnikiem oraz udział w treningu siatkarskim.           

Regulamin konkursu Aktywne Kaszuby 2020