9980 kibiców Kaszubskiego Meczu

 

W niesamowitej atmosferze, którą stworzyło 9980 kibiców, w tym ponad 6500 uczniów z Kaszub, Trefl Gdańsk zwyciężył z Cuprum Lubin bez straty seta! Mecz odbył się w ramach już piątego konkursu Aktywne Kaszuby.

Był to już piąty „Mecz Kaszubski” organizowany przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze podczas spotkań drużyn spod znaku Trefla. Uczniowie z Kaszub przybyli do ERGO ARENY w ramach finału konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby”, którego tematyka w tym roku nawiązywała do 100-lecia zaślubin Polski z morzem. Z okazji tej wyjątkowej 100-tnej rocznicy, która przypadała dokładnie cztery dni temu w hali na granicy Gdańska i Sopotu przed meczem odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego, a trybuny wypełniły się biało-czerwoną kartoniadą od Niepodległej.

9980 kibiców zameldowało się w ERGO ARENIE, w tym blisko 6500 dzieci i młodzieży, uczących się na co dzień języka kaszubskiego. Był to najwyższy wynik frekwencyjny Trefla Gdańsk od sezonu 2014/2015, a halę opanowała niesamowita atmosfera! Bardzo dziękujemy wszystkim za współtworzenie tego widowiska!