Trefl Sopot – Asseco Arka Gdynia 20 września w ERGO ARENIE, czyli 36. derby Trójmiasta przed nami!

W 4. kolejce koszykarskiej Energa Basket Ligi najważniejszym wydarzeniem będą bez wątpienia 36. derby Trójmiasta, które zostaną rozegrane 20 września w ERGO ARENIE. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30. Bilety na mecz można nabyć wyłącznie za pośrednictwem strony www.sercesopotu.pl.

Rywalizacja z klubem zza miedzy, to dla obu drużyn jedna z najważniejszych – o ile nie najważniejsza – gier w zmaganiach Energa Basket Ligi. Wagę meczu doceniają zawodnicy, sztaby szkoleniowe, włodarze, ale przede wszystkim kibice. W zeszłym sezonie podczas spotkania Trefla Sopot z Asseco Arką Gdynia na trybunach ERGO ARENY zasiadło 4561 kibiców, co było trzecim rezultatem frekwencyjnym całej ligi! Teraz oba zespoły ponownie liczą na gorącą atmosferę i emocjonujące zmagania.

Do sezonu 2020/2021 drużyny Trefla i Asseco przystąpiły bez zmian w sztabie szkoleniowym, ale z roszadami kadrowymi. W sopockiej ekipie były one minimalne, w przeciwieństwo do Arki, gdzie zmieniło się wiele. Zaczynając od Trefla – z klubem pożegnało się trzech Amerykanów: Carlos Medlock, Nana Foulland i Cameron Ayers. Ich miejsce zajęli reprezentanci Polski, Karol Gruszecki i Dominik Olejniczak oraz pochodzący ze Stanów Zjednoczonych rozgrywający, TJ Haws. Ponadto zachowana została pozostała część składu z sezonu 2019/2020, czyli tacy zawodnicy jak m.in. Paweł Leończyk, Łukasz i Michał Kolenda czy Darious Moten.

Drużynę Asseco Arki opuścili… wszyscy zagraniczni zawodnicy. Klub zdecydował się postawić na całkowicie polską wersję składu. Do drużyny Przemysława Frasunkiewicza dołączyli: Przemysław Żołnierewicz, Mikołaj Witliński, Igor Wadowski, Filip Dylewicz oraz Maciej Marcinkowski.

Oba zespoły przygotowania do Energa Basket Ligi 2020/2021 rozpoczęły w drugiej połowie lipca. Oprócz ciężkich treningów, drużyny rozgrywały też mecze sparingowe. Z siedmiu rozegranych spotkań dwa razy Trefl Sopot rywalizował z Asseco Arką Gdynia. Najpierw na boisku rywali żółto-czarni triumfowali 79:73, a następnie zwyciężyli w hali bocznej ERGO ARENY 93:83. Teraz zespół Marcina Stefańskiego zrobi wszystko, aby na przestrzeni dwóch miesięcy cieszyć się z derbowego zwycięstwa po raz trzeci. Czy to się uda? Przekonamy się już 20 września!