Hitowe starcie z Grupą Azoty ZAKSĄ w sobotę 3 października o 20:30

To będzie elektryzujący sobotni wieczór w ERGO ARENIE! 3 października o godz. 20:30 do hali na granicy Gdańska i Sopotu przyjedzie najlepsza ekipa minionych rozgrywek – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Naprzeciwko Mariusza Wlazłego, Mateusza Miki oraz Marcina Janusza zobaczymy m. in. Pawła Zatorskiego, Benjamina Toniuttiego, Aleksandra Śliwkę, czy Jakuba Kochanowskiego. Bilety na to hitowe spotkanie są już dostępne na www.gdanskielwy.pl.

Sobotni rywal Trefla Gdańsk to nie tylko najlepsza ekipa minionych rozgrywek, ale także obecny lider tabeli PlusLigi. Kędzierzynianie mają na swoim koncie komplet trzech zwycięstw, w tym w ostatni weekend pokonali za pełną pulę PGE Skrę Bełchatów. Drużynę ZAKSY prowadzi utytułowany szkoleniowiec Nikola Grbić, a w szeregach kędzierzynian występuje m.in. trzech mistrzów świata – Paweł Zatorski, Aleksander Śliwka i Jakub Kochanowski. Jak co roku od początku rozgrywek ekipa z województwa opolskiego prezentuje bardzo wysoki poziom, ale „gdańskie lwy” zrobią wszystko, by przeciwstawić się tak trudnemu rywalowi. Podopieczni Michała Winiarskiego zanotowali świetny start sezonu, wygrywając z Cerradem Eneą Czarnymi Radom i Cuprum Lubin. Serca kibiców już podbili m.in. Mariusz Wlazły, który do Gdańska przeniósł się po 17 latach spędzonych w Bełchatowie, Marcin Janusz, który żółto-czarne barwy reprezentuje już trzeci sezon z rzędu, czy nowy przyjmujący Bartłomiej Lipiński. W sobotni wieczór w ERGO ARENIE szykują się ogromne emocje!

Bilety

W sezonie 2020/2021 ceny biletów w strefach czerwonych i pomarańczowych wzrosły o 5 zł w porównaniu do poprzednich rozgrywek, natomiast niezmienne pozostały w strefie zielonej. To oznacza, że na mecze topowe, jak pojedynek z Grupą Azoty ZAKSĄ, zaczynają się już od 15 zł w przypadku wejściówek ulgowych oraz 20 zł za bilet normalne w strefie zielonej, kończąc na odpowiednio 35 i 45 zł gwarantującej najlepszy widok na boisko w strefie czerwonej. 

Zniżki przysługują uczniom i studentom do 26. roku życia oraz seniorom, którzy ukończyli 60. rok życia. Została przygotowana także specjalna dla rodzin – kibicując w wyznaczonym sektorze (sektor 313), za bilet dla dziecka do 13. roku życia zapłacimy jedynie 5 zł. Dzieci do 7. roku życia, które kibicują z kolan rodziców, wstęp na mecze mają darmowy.

W sezonie 2020/2021 bilety są dostępne wyłącznie przez internet na www.gdanskielwy.pl. Przy wejściu do hali bilet można okazać w telefonie lub w formie wydruku.

Z uwagi na przystosowanie hali do obostrzeń związanych z pandemią, w sezonie 2020/2021 Kibiców do hali zapraszamy wejściami B3 i D3, a nie jak do tej pory głównym wejściem A1. Wejście do sektorów będzie się odbywać z trzeciej kondygnacji, ponieważ pierwsze cztery rzędy dolnej kondygnacji trybun będą zsunięte i niedostępny będzie poziom boiska. Z uwagi na te zmiany kącik zabaw dla dzieci, sklepik kibica i kioski gastronomiczne zostaną przeniesione do korytarzy na trzeciej kondygnacji trybun (będą się znajdować na poziomie wejścia do hali).

Przy wejściach do hali poza kontrolą biletów ochrona będzie sprawdzać także, czy Kibice mają prawidłowo założone maseczki lub przyłbice oraz będzie każdemu dezynfekować ręce. Zasłanianie ust i nosa jest obowiązkowe do czasu zajęcia miejsca na trybunach oraz podczas przemieszczania się po obiekcie, jednak rekomendujemy ciągłe używanie maseczki lub przyłbicy.

Miejsca na trybunach są wycięte w szachownicę i prosimy je zajmować zgodnie z biletami, jednak jeśli kibicuje się z np. dzieckiem, można zająć miejsce obok.

W sezonie 2020/2021 po meczach nie będzie możliwości robienia zdjęć z zawodnikami i zbierania autografów.